Unia Europejska rozpoczęła pracę nad autonomicznymi TIR-ami. Będą miały pokonywać w konwojach cały kontynent i to bez kierowców.

Będą woziły cenne ładunki do miejsca przeznaczenia. System ten ma prowadzić do zwiększenia bezpieczeństwa transportu drogowego. Co więcej będzie on o wiele bardziej przyjazny dla środowiska, ponieważ wspomniane TIR-y będą zużywać mniej paliwa, a tym samym emitować mniej szkodliwych substancji do atmosfery. Jak się okazuje Unia przygotowuje następne ciekawe projekty.

Ledwie kilka dni temu miała miejsce prasowa konferencja, w trakcie której Elon Musk, dowodzący firmą Tesla Motors oświadczył, że rozpoczęły się już intensywne prace z udziałem kilku krajów europejskich nad kolejnym nadzwyczaj interesującym przedsięwzięciem. Prace te skupiają się na stworzeniu samodzielnych autobusów nowej generacji. Obejmują one też cały system transportu, jaki ma rozwiązać wszystkie kłopoty komunikacyjne w rozrastających się metropoliach. Finałem prac ma być samochód, który po części przypomina autobus, a wykorzystane w nim rozwiązania technologiczne mają zachęcić ludzi do podróżowania oraz sprawić, iż podróż stanie się autentyczną przyjemnością.

Musk podkreślił jednakże, że nie będzie to zwykły autobus, ale „nowy rodzaj... samochodu, lub też po prostu pojazdu, który naszym zdaniem sprawdzi się znakomicie w miastach. Nie będzie stawał na odgórnie określonych przystankach autobusowych, lecz zabierze pasażerów z wskazanego miejsca i dowiezie ich precyzyjnie tam, gdzie chcą dojechać..." .

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.