Ekologiczny oraz nowoczesny wóz drukowany w 3D ma być szybki oraz lekki. Ze względu na niski poziom spalania ma być uważany za auto ekologiczne. Mowa tu o Shell Concept Car, którego części drukowane są w 3D.

Shell Concept Car został zbudowany przez firmę Shell i Geo Technology w rezultacie „Project M". Według Centrum Druku 3D twórcy samochodu bazowali na projekcie z 2010 roku stworzonym przez Gordona Murray'a. The Shell Concept został stworzony z myślą o zmniejszeniu poziomu zużycia energii. Wylicza się obniżenie zużytkowania energii o 34% w zestawieniu z przeciętnymi samochodami miejskimi.

Druk 3D umożliwił zbudowanie kompaktowego samochodzu miejskiego. Spalanie auta utrzymuje się na poziomie 2, 64 l na sto km, przy założeniu przeciętnej prędkości w granicach 70 kilometrów na godzinę. Karoseria pojazdu stworzona została z włókna węglowego. Materiał ten poddawać można recyklingowi. Samochód stworzony został z myślą dla 3 pasażerów, ma wymiary 1,5 m na 2,5 metra. Waży zaledwie 550 kilogramów. Należy wspomnieć, że Gordon Murray zaprojektował wiele pojazdów wyścigowych. W jego dorobku są samochody takie jak T. 25 czy McLaren F1. Są one elementem który inspiruje pracowników w czasie tworzenia lekkiego a także nowoczesnego Shell Concept Car. Testy ujawniają, że samochód ten może uzyskać maksymalną prędkość na poziomie 156 km na godzinę. Wóz w prawie 15,8 sekundy rozpędza się do prędkości 100 km/h. Gordon Murray jest zdania, że Shell Concept Car będzie nie tylko samochodem spełniającym standardy obecnych czasów, lecz też swojego typu kanonem do naśladowania przy tworzeniu kolejnych aut energooszczędnych.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.