W naszym kraju, tak jak w większości krajów poruszanie się prywatnym autem jest niezbędne dla mnóstwa ludzi. Aczkolwiek, oprócz samego pojazdu, jest parę istotnych dodatków, jakie powinny znajdować się w każdym wozie, uwzględniając zarówno bezpieczeństwo, jak i wygodę jazdy. W tym artykule przedstawiamy główne oprzyrządowanie samochodu, które wskazane jest mieć nieustannie na podorędziu.

Kamizelka odblaskowa i trójkąt ostrzegawczy - bezpieczne podróżowanie

Prezentujemy jedne z najistotniejszych elementów w razie usterki czy incydentu drogowego. Trójkąt ostrzegawczy usytuowany w widomym miejscu informuje inne wehikuły o ryzyku na ulicy, a kamizelka odblaskowa powiększa podkreślenie obecności uczestników zdarzenia w sytuacji niskiej widoczności.

Bezpieczne zdrowie - apteczka pierwszej pomocy

Roztropny kierowca powinien być gotowy na możliwe lekkie uszczerbki czy skaleczenia. Apteczka pierwszej pomocy obejmująca kompresy, plastry, płyny dezynfekcyjne a także podstawowe farmaceutyki obniżające ból jest przydatna w każdym aucie.

Element wyposażenia dla bezpieczeństwa - klucz do kół

W sytuacji potrzeby zmiany opony, odpowiedni narzędzie staje się nadrzędnym elementem bezpieczeństwa. Choć nowoczesne samochody nierzadko są wyposażone w ów liczący się składnik, należałoby uzmysłowić sobie, że nie zawsze jest on rutynowym wyposażeniem. Przeto przed wszelką podróżą należałoby dowiedzieć się, czy sprzęt znajduje się w bagażniku. Posiadanie tego sprzętu jest w stanie zadecydować o sprawnym i bezpiecznym rozwikłaniu sytuacji awaryjnej. To maleńki czyn, jednakże istotnie działa na poziom przygotowania kierowcy do radzenia sobie z kryzysowymi epizodami w czasie jazdy.

Wartościowy sprzęt w samochodzie - gaśnica

Obecność małej gaśnicy w pojeździe ma znamienny znaczenie na minimalizowanie potencjalnych uszkodzeń w razie potencjalnego pożaru wozu. Istotne jest to, by kierujący byli świadomi roli, którą odgrywa gaśnica w przypadkach kryzysowych. Polskie regulacje prawne jasno formułują obowiązek posiadania gaśnicy w każdym samochodzie, co akcentuje jej istotną rolę w dbaniu o bezpieczeństwo w czasie drogi. Konieczne jest również regularne przeglądanie daty ważności gaśnicy, a to zapewnia, iż w razie potrzeby będzie gotowa do czynnej interwencji. Ten obowiązek przekłada się na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Awaryjna pomoc na drodze - koło zapasowe lub zestaw naprawczy

W razie pojawienia się sytuacji, w której występuje przedziurawienie opony, nieocenionym szczegółem bezpieczeństwa może być posiadanie tak samo koła zapasowego, jak i zestawu naprawczego z pompką. To dwie alternatywne opcje, które są w stanie zdecydowanie przyczynić się do niezawodne rozstrzygnięcie problemu na ulicy. Dziś samochody w wielu przypadkach są wyposażone w komplet naprawczy, który zawiera kompresor z pompką i dodatkowe środki do naprawy opony. Ta opcja pozwala na prowizoryczne asekurowanie przedłużonej wyprawy w momencie drobnych dziur. Jakkolwiek podobnie ważne jest posiadanie koła zapasowego, które jest w stanie być niezrównane w sprawach, kiedy reperacja opony nie jest wykonalna lub jest złożona. Regularne sprawdzanie ciśnienia w kołach i stanu koła zapasowego jest głównym składnikiem zapewnienia bezpieczeństwa podczas jazdy. Stosowne ciśnienie w oponach wpływa na komfort jazdy, ekonomię paliwa jak również trwałość opon. Skrupulatne kontrolowanie stanu koła zapasowego w następnej kolejności powoduje, iż w razie potrzeby jesteśmy przeświadczeni, iż jest to pewna opcja w w momencie usterki.

Środki do czyszczenia szyb i luster

Systematyczna troska o czystość szyb i lusterek jest niezbędna dla podtrzymania optymalnych warunków widoczności w czasie jazdy. Dzisiejsze preparaty do pucowania szyb, dostępne w różnorodnych formach niezwykle wydajnie usuwają zabrudzenia, ale także wykluczają poblaski, a to działa na wzmożenie komfortu i bezpieczeństwa podróży. Przejrzyste szyby minimalizują odblaski światła, a to potem pomaga unikać potencjalnych niebezpieczeństw związanych z rażeniem światłem w ciągu nocy. Oprócz tego utrzymanie lusterek w nieskazitelnej czystości eliminuje wszelkie przeszkody w precyzyjnym monitorowaniu ulicy, a to wzmacnia uwagę kierowcy na drodze.

Wartościowe akta w bagażniku - dokumentacja auta

Zgodnie z obowiązującymi kodeksami w naszym kraju, każdy kierowca zobowiązany jest posiadać przy sobie aktualne papiery samochodowe, zaś ich brak bądź nieważność są w stanie konsekwencje prawno-administracyjne. Wśród nadrzędnych dokumentów, jakie powinny być nieustannie dostępne w ciągu wyprawy samochodem, znajdują się dowód rejestracyjny pojazdu, polisa OC (odpowiedzialności cywilnej) a także dowód osobisty kierowcy. Dzisiaj prowadzący nie musi wszystkiego przewozić w samochodzie.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.