Obmyślając wakacyjny urlop wiele osób nie wyobraża sobie rozstania się ze swoim samochodem, nawet gdy w grę wchodzi podroż do odległego miejsca. Z pewnością nie zawsze podróż samochodem bywa łatwa i przyjemna, lecz jeśli zaplanujemy ją z wyprzedzeniem, to niewatpliwie ma ona swoje plusy. Wybierając się własnym autem do słonecznej Toskanii trzeba mieć na uwadze, że czeka nas naprawdę długa trasa do pokonania.

Jeśli jadąc do Włoch chce się zaoszczędzić trochę pieniędzy w czasie wakacji, to warto jednak zdecydować się na wykorzystanie swojego samochodu. Zwłaszcza, że środkowe Włochy to niezwykle atrakcyjny turystycznie obszar, podobnie zresztą jak cała Italia. Mając do dyspozycji swój samochód można stosunkowo tanio zwiedzić z całą rodziną ten niezwykle malowniczy i barwny kraj. Sama Toskania graniczy od zachodu z Morzem Tyrreńskim, a od północy sąsiaduje z Ligurią - od wschodu styka się z Umbrią. Do Toskanii należy część Apeninów, a w krajobrazie całego regionu przeważają tereny wyżynne i górskie. 

Toskania to miejsce, gdzie podziwiać będziemy liczne jeziora i rzeki - fantastyczne krajobrazy można odkrywać podczas wycieczek rowerowych. Dlatego dobrym pomysłem, gdy wybieramy się do tego regionu w podróż swoim samochodem, jest bagażnik na rower. Nie wolno jednak zapominać, że sercem Toskanii jest Florencja i to ona właśnie może stanowić główny cel podróży do Toskanii - to słynne miasto, w którym średniowieczne malarstwo osiągnęło szczyt doskonałości jest też stolicą tego regionu. Będąc w Toskanii koniecznie trzeba poświęcić Florencji trochę czasu, w tym miejscu bowiem mieszkali i tworzyli także najsłynniejsi malarze epoki renesansu, samo miasto zaś urzeka niepowtarzalną architekturą, która jest znana w całym świecie. 

Każdy, kto odwiedził Toskanię mógł się przekonać, jak smakuje prawdziwa włoska kuchnia. Znakomite wina, kawa oraz regionalne potrawy, które samym tylko swoim aromatem potrafią zachwycić nawet wybrednego smakosza, nabierają jeszcze większego uroku, gdy są spożywane w przepięknym toskańskim otoczeniu.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.